Rekonstrukcja pępka

Ładny wygląd brzucha w tym pępka jest ważnym czynnikiem sprawiającym, że wiele kobiet czuje się atrakcyjnymi. Jeżeli coś w tym temacie szwankuje, to z pomocą przychodzi medycyna estetyczna, oferująca liczne zabiegi poprawiające estetykę naszego ciała.

Zabieg rekonstrukcji pępka

Bardzo często rekonstrukcję pępka przeprowadza się ze względu na wrodzoną  przepuklinę pępkową. Objawem takiej dolegliwości jest powiększające się uwypuklenie w samym pępku lub tuż obok niego. Nieprawidłowość taka z czasem powiększa się. Wtedy konieczna staje się operacja. Chirurg nacina skórę półkoliście, w odległości około dwóch cm. od pępka. Skórę wypreparowaną i naprężoną wywija się do góry i uwalnia pępek za pomocą specjalnych narzędzi do preparowania. Poprzez taki zabieg widoczna jest granica pomiędzy pępkiem, a workiem przepuklinowym.  W ten sposób zostaję zneutralizowana przepuklina oraz ukształtowany pępek. Często przy takich zabiegach konieczne staje się przesunięcie pępka, aby był osadzony symetrycznie.

Przygotowanie do operacji

Aby poddać się któremuś z licznych zabiegów medycyny estetyczne, konieczna jest wcześniejsza wizyta u lekarza. Wywiad lekarski oraz liczne niezbędne badania pozwolą ustalić, czy dana osoba może poddać się wybranej operacji. Dolegliwości, które wykluczają pacjenta z zabiegu rekonstrukcji pępka to: nadciśnienie tętnicze, niestabilna cukrzyca, nadczynność tarczycy, zaburzenia krzepnięcia, skazy naczyniowe, choroba zakrzepowa żył kończyn dolnych, leki na bazie kwasu salicylowego, nieprzystosowanie emocjonalne.  Przed zabiegiem wskazane jest zaprzestanie palenia na co najmniej 14 dni. Lekarz zaleci nam następujące badania: grupę krwi, poziom glikemii, morfologia, czas krzepnięcia, sód, potas, wapń, magnez, kreatynina, antygen Hbs,  EKG i RTG.   Jeżeli nie ma żadnych przeciwwskazań to można zdecydować się na wybrany zabieg. Przeprowadza się go przeważnie w znieczuleniu ogólnym. Po zabiegu pacjentowi zakłada się na brzuch opatrunek, często połączonym z elastycznym pasem.

Postepowanie pooperacyjne

Jeżeli operacja rekonstrukcji pępka przebiegła prawidłowo, to rekonwalescencja zaczyna się już w szpitalu. Klinikę medycyny estetycznej pacjent opuszcza zazwyczaj na trzeci dzień po zabiegu. Gojenie rany wokół pępka trwa do dwóch tygodni. Nie wskazany jest w początkowych dniach duży wysiłek fizyczny, aby nie doszło do komplikacji. Przydatna w tym okresie może być opaska uciskowa na brzuch. W późniejszym okresie wskazane są lekkie masaże, pływanie w basenie i smarowanie specjalnymi kremami i maścią.

Gdy sam zabieg będzie dobrze przeprowadzony, oraz okres rekonwalescencji także będzie dostosowany do  wskazań lekarskich, to zabieg rekonstrukcji pępka spełni swoje oczekiwanie.  Takie zabiegi rewitalizujące poprawiają wygląd pacjentów oraz wpływają pozytywnie na ich samopoczucie.

PODZIEL SIĘ: