Nawyki żywieniowe a nadwaga

Wiele osób skarży się na zbędne kilogramy. Ogromny wpływ na wygląd naszej sylwetki mają nawyki żywieniowe. Czego należy unikać, jeśli chcemy cieszyć się zgrabną figurą?

Układając dietę, warto zwrócić uwagę na wartość kaloryczną poszczególnych produktów spożywczych.  Należy unikać wyrobów bezwartościowych. Wprawdzie dojrzałe banany charakteryzują się wysoką zawartością cukrów, ale dostarczają też wielu witamin i składników mineralnych.  Do produktów bezwartościowych zaliczamy: słodycze, chipsy, frytki i słodzone napoje.

Gromadzenie tkanki tłuszczowej

Kiedy spożywamy produkty, które charakteryzują się wysokim indeksem glikemicznym, trzustka uwalnia ogromne ilości insuliny. Ten hormon przyczynia się do obniżenia poziomu cukru we krwi. W tym miejscu warto podkreślić, iż nadmiar węglowodanów przekształca się w tkankę tłuszczową. W związku z tym, iż stężenie glukozy we krwi gwałtownie spada, organizm postanawia uzupełnić niedobory. Pojawia się głód, który staramy się jak najszybciej zaspokoić.

Słodki nałóg

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że cukier działa podobnie jak narkotyki. Osoby, które jedzą słodycze, często przyznają, iż nie potrafią zrezygnować z czekolady. Choć starają się zerwać z nałogiem, na „odwyku” odczuwają głód.

Piwo produktem wysokokalorycznym

Ludzie często nie zdają sobie sprawy, iż zaprzepaszczają efekt diety, pijąc w sobotę piwo. Ten orzeźwiający napój jest wysokokaloryczny i sprzyja magazynowaniu tłuszczu w obrębie powłok brzusznych. Piwosze często skarżą się na oponkę. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że odpowiadają za nią substancje zawarte w chmielu.

Suszone owoce z dodatkiem cukru

Osoby, które pragną pozbyć się zbędnych kilogramów, często sięgają po suszone owoce. Wprawdzie stanowią one bogate źródło błonnika, ale niektórzy producenci dodają do nich cukier.

Osoby, które pragną pozbyć się zbędnych kilogramów, muszą zmienić dotychczasowe nawyki żywieniowe. Choć zerwanie ze  słodkim nałogiem bywa trudne, warto podjąć wyzwanie. Jeśli nie zabraknie nam wytrwałości, po kilku miesiącach będziemy cieszyć się zgrabną sylwetką.

 

PODZIEL SIĘ: