Powikłania towarzyszące liposukcji

liposukcja powikłania

Walka o piękną sylwetkę może doprowadzić do poważnych kłopotów ze zdrowiem.

Liposukcja, czyli odsysanie tłuszczu, to jeden z najpopularniejszych zabiegów chirurgicznych. Jak wiadomo, starania o ładną, zgrabną sylwetkę, nie zawsze dają oczekiwane efekty. Są miejsca, które pomimo stosownej diety oraz regularnych ćwiczeń dalej pozostają w niezmiennej formie. Takim obszarem, z którego ciężko „zrzucić” tłuszcz jest brzuch, często ramiona, pośladki czy uda.

Liposukcja jest wyjściem dla każdej kobiety, która nie może poradzić sobie z problematycznymi miejscami. Jednak, zanim podejmie się decyzję o wykonaniu zabiegu, warto zapoznać się z możliwymi powikłaniami, które mogą nastąpić po jakiejkolwiek inwazyjnej operacji.

Chirurg powinien powiadomić o każdym możliwym ryzyku. Zdarzało się bowiem, że liposukcja doprowadzała nawet do zgonu. Jednak obecnie wszelkie czynniki ryzyka są pod kontrolą, nie znaczy to jednak, że powikłania nie występują w ogóle.

Powikłania

Przede wszystkim, nieodpowiednie wykonana liposukcja może doprowadzić do uszkodzeń skóry, a także tkanek podskórnych. Niekompetentny lekarz może przebić narządy wewnętrzne. Ponadto, liposukcja może wiązać się z zaburzeniami poziomu płynów w organizmie, a tłuszcz zawiera ich sporo. Podczas zabiegu są one na bieżąco uzupełnianie, jednak nie można wykluczyć możliwości, że po operacji będzie odczuwalna ich nierównowaga. Rzadko, ale jednak, może wystąpić martwica skóry czy powikłania zakrzepowo-zatorowe.

Aleksandra Wiktor

PODZIEL SIĘ: