Zalety soczewek jednodniowych

Zalety soczewek jednodniowych
Lensabl z Unsplash

Soczewki przeznaczone do jednorazowego użytku (jednodniowe) stanowią obecnie ok. 44 procent wszystkich sprzedawanych na rynku. To jeden z najpopularniejszych rodzajów szkieł, ponieważ posiadają one szereg zalet, dzięki którym nie tylko pomagają w walce z poszczególnymi schorzeniami i wadami wzroku, ale także odpowiednio wpływają na organizm pacjenta, dzięki czemu ich użytkowanie staje się wygodne i przede wszystkim bezpieczne.  

Soczewki jednodniowe (https://www.acuvue.pl/define/poznaj-sekret-soczewek) zakłada się rano zaraz po przebudzeniu i ściąga oraz wyrzuca do kosza tuż przed pójściem spać. Takie zastosowanie jest bardzo wygodne dla pacjentów, ponieważ soczewki kontaktowe przeznaczone do korzystania przez dłuższy czas wymagają regularnej pielęgnacji i dezynfekcji. Kolejną zaletą jest higiena oka. Krótki okres korzystania z soczewek jednodniowych sprawia, że na ich powierzchni nie mają czasu wytworzyć się skupiska bakterii, skrzepy itp. Dodatkowo ten typ szkieł jest bardzo dobrze nawilżony przez cały czas użytkowania, nie wysycha i nie podrażnia powierzchni oka użytkownika.

Przeprowadzono bardzo dużą ilość badań klinicznych, na których podstawie stwierdzono, że soczewki kontaktowe jednodniowe to najlepszy rodzaj szkieł, który ogranicza do minimum ryzyko występowania jakichkolwiek powikłań związanych z użytkowaniem.  Jednocześnie użytkownicy uznali, soczewki jednodniowe za typ, który przysparza najmniej kłopotów związanych z noszeniem, zakładaniem, ściąganiem i utrzymywaniem higieny. Wybierając soczewki jednodniowe, stawiasz na bezpieczne, skuteczne i funkcjonalne rozwiązanie w walce z wadą wzroku.

Tekst sponsorowany

PODZIEL SIĘ: