Efekty wypełnienia piersi własnym tłuszczem

Coraz więcej kobiet decyduje się na plastyczną korektę swojego wyglądu. Często podejmują decyzję o  powiększeniu piersi. Do niedawna marzenie kobiet o tym, aby pozbyć się nadmiaru tłuszczu z określonych rejonów ciała i jednocześnie powiększyć swój biust, było tylko marzeniem. Obecny stan medycyny estetycznej już umożliwia takie zabiegi.

Liposukcja w drodze do powiększania piersi

Aby powiększyć biust własnym tłuszczem najpierw należy go bezpiecznie pozyskać. Najlepiej nadającą się do tego metodą jest liposukcja. Zabieg ten wykorzystywany jest do tego, aby jednocześnie pozbyć się niechcianego tłuszczu np. z ud, brzucha, bioder czy pośladków i jednocześnie przeszczepić go do piersi. Sam zabieg liposukcji może być przeprowadzony w pełnej narkozie lub w znieczuleniu miejscowym.  Liposukcja polega na tym, że w miejscu małego nacięcia skalpelem wprowadza się pod skórę w okolicy tkanki tłuszczowej kaniulę ( specjalną igłę, wenflon ). Kaniula ta jest podłączona do systemu wytwarzającego podciśnienie, dzięki czemu odbywa się zasysanie tkanki tłuszczowej. Maksymalnie podczas jednego zabiegu można odessać do sześciu litrów tłuszczu wraz z krwia i płynami ustrojowymi. Taki własny tłuszcz jest w specjalny sposób oczyszczony z wszystkich dodatków i martwych tkanek. Tak przygotowany jest potem wszczepiony własnym piersiom.

Zalecenia i niezbędne badania

Lekarze, specjaliści od medycyny kosmetycznej zalecają zabiegi liposukcji połączone z powiększeniem biustu następującym osobom: Które maja niewielkie i niesymetryczne  piersi, są po zabiegu mastektomii, które muszą usunąć implanty. Oczywiście osoba taka musi być zdrowa, dorosła i stabilna emocjonalnie. Przed zabiegiem należy wykonać kilka niezbędnych badań. Zalicza się do nich badanie: morfologii krwi z rozmazem, układu krzepnięcia, Antytrobiny III ATIII, grupy krwi, poziomu przeciwciał HBS i HCV, elektrolitów ( potas, wapń, sód ), poziomu glukozy we krwi, bilirubiny, mocznika, kreatyniny, USG piersi, RTG płuc oraz EKG.

Przeciwwskazania

Odradza się takich połączonych zabiegów osobom: zbyt młodym, za starym, mającym zaburzenia rytmu serca, z nadciśnieniem tętniczym, mającym zaburzenia krzepnięcia krwi i nieuregulowaną cukrzycę. Także takie choroby jak: miażdżyca, częste duszności, żylaki, nowotwory,, osteoporoza oraz zmiany ropne skóry wykluczają możliwość wykonania takich zabiegów.

Zalety liposukcji połączonej z powiększeniem piersi

Zalet takiego połączonego zabiegu jest wiele na czele z tym, że jednocześnie możemy pozbyć się niechcianego tłuszczu, a jednocześnie powiększyć sobie biust. Piersi wyglądają zupełnie naturalnie, w odróżnieniu od wszczepionych implantów. Takie zabiegi są całkowicie bezpieczne i mało inwazyjne, co sprzyja skróceniu okresowi rehabilitacji. Kolejną zaletą jest to, że szybko można po tym zabiegu wrócić do codziennych zajęć – najczęściej odbywa się to po dwóch, trzech dniach. Wykorzystanie do korekty biustu własnego tłuszczu,  poprawia trwałość zabiegu i dobrze wpływa na przyjęcie naturalnych komórek  przez organizm kobiety. Bardzo ważnym czynnikiem takich zabiegów jest późniejsze lepsze samopoczucie i samoocena pacjentek.

Jeżeli tylko stan zdrowia i wiek na to pozwala, to medycyna estetyczna pomoże kobietom, które maja jakieś niedoskonałości w budowie ciała, aby dokonały niezbędnych korekt. Zabiegi takie są całkowicie bezpieczne,  mało inwazyjne i pozwalają kobiecie szybko wrócić do codziennych zajęć. Doskonale wpływają również na jej samoocenę i motywują do aktywnego życia.

PODZIEL SIĘ: