Jak uporać się z bliznami po abdominoplastyce?

Jak uporać się z bliznami po abdominoplastyce?

Niestety, po operacyjnej plastyce brzucha na ciele pozostaje widoczna blizna. Plastyka brzucha to operacja bardzo inwazyjna. Może powodować różne powikłania i wymaga pewnych przygotowań. Brzuch po zabiegu wygląda jednak o wiele bardziej atrakcyjnie – zbędna tkanka tłuszczowa jest usuwana łącznie z nadmiarem skóry.

Dodatkowo, poprawie ulegają mięśnie brzucha. Trzeba się jednak liczyć z tym, że po operacji pozostanie widoczna blizna.

Jak wygląda blizna po operacji?

Kilka miesięcy po wykonaniu zabiegu powinna ona zacząć zanikać – staje się wtedy bledsza i mniej wypukła. Zdarzają się jednak przypadki, że blizna robi się czerwona i zdecydowanie odcina się od reszty skóry. Zazwyczaj jednak wygładza się, pozostaje po niej tylko jaśniejsza, gładka linia.

Można podjąć kroki w celu pozbycia się jej, jednak będzie to trud taki sam jak w przypadku jasnych rozstępów. Jest możliwe ich delikatne wygładzenie, ale mimo wszystko pozostają one zawsze widoczne. Peelingi i oliwki mogą się zatem sprawdzić, jednak nie będzie to efekt spektakularny.

Maści

Tak samo będzie w przypadku specjalnych maści – zredukują one minimalnie wszelkie zmiany na skórze, ale nie będą w stanie pozbyć się blizny całkowicie. Maści na blizny można kupić w każdej aptece czy sklepach internetowych. Ich cena wyraźnie waha się, w zależności od składu i producenta.

Aleksandra Wiktor

PODZIEL SIĘ: