Powrót do aktywności seksualnej po plastyce brzucha

Powrót do aktywności seksualnej po plastyce brzucha

Abdominplastyka to operacja bardzo inwazyjna, stad i okres rekonwalescencji jest długi. Wiąże się to też z ograniczeniem aktywności seksualnej. Plastyce brzucha podejmują się te osoby, u których zrzucenie nadmiaru tłuszczu z okolic brzucha jest właściwe niemożliwe.

Faktem jest, ze okolice te są bardzo problematyczne i często ciężko jest wymodelować brzuch za pomocą ćwiczeń i diety. Wygląd brzucha może tez powodować kompleksy i być czynnikiem ograniczającym aktywność seksualną.

Seks a okres rekonwalescencji po operacji

Stąd częste decyzje o poddaniu się operacji. Wiąże się ona niestety z rozległym okresem rekonwalescencji, gdyż lekarz oprócz pozbycia się nadmiaru tkanki tłuszczowej, usuwa tez fałdy skóry i modeluje mięśnie. Po operacji należy na 2-4 pozostać w szpitalu, a po tygodniu ściągane są szwy.

Wiąże się to z chwilową niemożliwością uprawiania seksu, gdyż nacisk i gwałtowne ruchy mogłyby spowodować znaczne uszkodzenia. Stad lekarze zalecają, aby seks uprawiać nie wcześniej niż tydzień po zabiegu, jednak powrót do pełnej aktywności powinien nastąpić dopiero po okresie rekonwalescencji, a więc około 2-3 tygodni.

Aleksandra Wiktor

PODZIEL SIĘ: