Jaką ilość tłuszczu pozwala usunąć liposukcja

Z obserwacji osób korzystających z  zabiegu liposukcji wynika, że chętnie pozbywają się nadmiernego tłuszczu nie tylko osoby otyłe, ale i wyglądające na całkiem szczupłe. Okazuje się, że nadwaga i otyłość, nie są jedynymi przyczynami, które skłaniają ludzi do podjęcia decyzji o liposukcji. Niektórzy chcą poprawić sobie wygląd pośladków czy ud lub innych miejsc ciała, z którego dane osoby są niezadowolone.

Odsysanie tłuszczu – dla kogo? 

Zabiegi liposukcji przeprowadza się zasadniczo u wszystkich chętnych osób. Jednak są pewne przeciwwskazania dla niektórych grób ludności. Ogólnie rzecz biorąc wiek przyszłego pacjenta na ogół nie ma znaczenia, jednak osoby starsze mają mniej elastyczną skórę, co może być powodem gorszego leczenia i rekonwalescencji niż u osób młodych. Zazwyczaj odradza się operacje liposukcji osobą z zaangażowaną cukrzycą, chorującym na serce i mające kłopoty krążeniowe i ciśnieniowe. Idealnym kandydatem do takiego zabiegu jest osoba o normalnej wadze ciała, mającą elastyczną i jędrna skórę, u której nadmiar tkanki tłuszczowej ulokowana jest w określonych miejscach ciała. A ponadto osoba taka powinna być ogólnie zdrowa, bez chorób przewlekłych, o dobrej kondycji fizycznej. Poza tym powinna być stabilna emocjonalnie i nie przejawiać nadmiernych oczekiwań wobec lekarzy i zabiegu.

Ile można odessać tłuszczu?    

Zabieg liposukcji może być przeprowadzony zarówno w pełnej narkozie, jak i znieczuleniu miejscowym. Aby zabieg był bezpieczny pacjent wraz z lekarzem, który będzie przeprowadzał liposukcję, muszą wspólnie ustalić sposób znieczulenia, metodę zabiegu, ilość jednorazowego odsysania tłuszczu. Pacjent powinien być pozbawiony nałogów i cieszyć się dobrym zdrowiem. Prawdą jest także to, że odsysanie zbyt dużej jednorazowej ilości tłuszczu, może być niebezpieczne. Zakłada się, że maksymalna ilość tłuszczu jaką można jednorazowo  bezpiecznie odessać, to maksymalnie 6000 ccm- 6 litrów. Ilość ta jest maksymalna dla wszystkich metod liposukcji. W tych sześciu litrach jest nie tylko sam tłuszcz, ale i różne płyny ustrojowe i krew. Ogólnie na polskim rynku potencjalny pacjent ma do wyboru 8 różnych metod zabiegów liposukcji; od liposukcji tradycyjnej poprzez wibracyjną, laserową, liposukcję wspomagana strumieniem wody, liposukcje rotacyjną , ultradźwiękową oraz dual liposukcję ( czyli liposukcję łączoną z inną metodą ). Po zabiegu odsysania tłuszczu,  bardzo ważna jest rekonwalescencja i właściwe zachowanie klienta, a to dlatego, aby sobie nie zaszkodził i nie zniweczył całego efektu liposukcji. Czyli stopniowe, a nie gwałtowne włączanie sprawności swego ciała do codziennych zajęć. Delikatne masaże i korzystanie z basenu na pewno pomoże danej osobie szybciej powrócić codziennego trybu życia.

PODZIEL SIĘ: