Badania poprzedzające abdominoplastykę

Badania poprzedzające abdominoplastykę

Pełna plastyka brzucha to zabieg bardzo inwazyjny, stąd konieczność wykonania podstawowych badań. O tym, jakie badania będą potrzebne zadecyduje lekarz. Mogą się one różnić w zależności od stanu zdrowia pacjentki, tego jakie leki przyjmuje.

Najważniejszymi badaniami, są badania krwi. Zarówno te ogólne jak i np. na krzepliwość krwi. Jako, że plastyka brzucha jest zabiegiem operacyjnym, takie informacja dla chirurga są konieczne.

Niektórzy lekarze mogą także zlecić badania hormonalne. Reszta badań zazwyczaj ustalana jest w czasie wywiadu, Być może lekarz poprosi o odstawienie kilku leków, np. tych zawierających kwas acetylosalicylowy. Podczas operacji może on bowiem spowodować silne krwawienie. Palacze, którzy chcą poddać się zabiegowi będą poproszeni o odstawienie papierosów.

Wszystkie badania i wskazania co do odstawienia leków należy dopełnić już na kilka tygodni przed operacją. Lekarze nie zakładają, że od tego momentu pacjent zachoruje np. na ciężką chorobę zakaźną, dlatego jeśli wystąpią niepokojące objawy, chwilowa niedyspozycja, to należy o tym natychmiast poinformować lekarza.

Aleksandra Wiktor

PODZIEL SIĘ: