Liposukcja, a powiększanie piersi

Ładna, zgrabna sylwetka, to dla każdej kobiety bardzo ważna sprawa. Wiele kobiet chciałoby w swoim wyglądzie cos poprawić. Pomocną w tej dziedzinie staje się medycyna estetyczna, która umożliwia kobietą  korektę swojego wyglądu.

 Zabieg liposukcji

Coraz częściej zabieg liposukcji wykorzystuje się jednocześnie do poprawy wyglądu piersi u pacjentki. Zwłaszcza podczas zabiegu liposukcji z wykorzystaniem kaniuli istnieje możliwość wykorzystania własnego odessanego tłuszczu, do powiększenia biustu. Zabieg liposukcji rozpoczyna się od znieczulenia miejscowego lub pełnej narkozy. Sposób znieczulenia zawsze jest uzgadniany z lekarzem, który będzie ten zabieg przeprowadzać. Następnie przez małe nacięcie skalpelem wprowadza się kaniulę ( rodzaj igły, wenflonu ),która dociera głęboko do tkanek tłuszczowych. Kaniula ta jest połączona z urządzeniami, które odsysają za jej pomocą nadmiar tłuszczu. Aby liposukcja była bezpieczna, to maksymalnie jednorazowo można odessać nie więcej niż sześć lirów tłuszczu wraz z krwią i płynami ustrojowymi.

Kto może poddać się liposukcji?

Aby poddać się zabiegowi liposukcji należy być osobą pełnoletnią, ogólnie zdrową, stabilną emocjonalnie, u której zawiodły inne metody odchudzania. Dobry stan zdrowia polega na tym że nie chorujemy na:

  • zaburzenia rytmu serca
  • nadciśnienie tętnicze
  • nieuregulowana cukrzycę
  • żylaki
  • miażdżycę
  • zaburzenie krzepnięcia krwi
  • duszności

Wiek w tym wypadku nie jest ograniczeniem. Oczywiście należy być osoba dorosłą. Starość nie wyklucza skorzystania  z zabiegu liposukcji, lecz zazwyczaj osoby sędziwe mają już jakieś utrwalone dolegliwości.

Powiększanie piersi własnym tłuszczem

Powiększanie piersi własnym tłuszczem jest zabiegiem chirurgicznym, który składa się z dwóch etapów. Pierwszy etap, to pobranie tłuszczu z zabiegu liposukcji oraz odwirowanie go i przygotowanie do wszczepienia. Drugi etap polega na wszczepieniu własnego tłuszczu do piersi. Efektem takiego działania jest ujędrnienie i powiększenie piersi, wcześniejsze pozbycie się niechcianych fałd na brzuchu, biodrach czy udach. Jeżeli pacjentka chce znacząco powiększyć swój biust, to zabieg ten należy powtórzyć – najszybciej za trzy miesiące. Zabiegi te są całkowicie bezpiecznie, także pod względem onkologicznym. Pewnym utrudnieniem może być cena takiej usługi, wahająca się wokół 12 000 zł.

Jeżeli tylko kobietę stać finansowo na taki zabieg liposukcji połączony z powiększeniem piersi za pomocą własnego tłuszczu, to na pewno powinna zdecydować się na taką ingerencję w swój wygląd. Dobrze wpłynie to na jej psychikę, podniesie wartość swojej osoby, a zadowolenie ze swojej figury i wyglądu pozytywnie wpłynie na dalsze  życie.

PODZIEL SIĘ: