Plastyka brzucha – wskazania do zabiegu

Plastyka brzucha – wskazania do zabiegu

Abdominoplastyka to zabieg idealny dla osób, które walczą o zgrabną sylwetkę.

Plastyka brzucha to zabieg mocno inwazyjny – wykonuje się go w znieczuleniu ogólnym, a pacjent musi przejść długi okres rekonwalescencji. Efekty jednak mogą być nawet bardziej niż zadowalające – brzuch można nie tylko wyszczuplić, ale również nadać odpowiedni wygląd mięśniom.

Operacja nie powinna być jednak traktowana jako szybka i łatwa droga do uzyskania szczupłej sylwetki. Abdominoplastyka to nie forma odchudzania. Wykonuje się ją w przypadku osób, u których dieta i ćwiczenia nie przynoszą pożądanych efektów. Nie powinny z niej korzystać osoby otyłe, które nie próbowały innych form zrzucania zbędnej tkanki tłuszczowej.

Plastyka brzucha – komu pomoże?

Zabieg będzie zatem idealny dla osób, które zmagają się z zrzuceniem tkanki tłuszczowej i fałdami skórnymi na brzuchu. Jak wiadomo, jest to najbardziej problematyczny obszar i u niektórych niemożliwym jest jego zmiana. Można wyrzeźbić uda, pośladki, ale z brzuchem często bywają problemy. Plastyka brzucha będzie wtedy idealnym rozwiązaniem.

Ponadto, mogą z niej korzystać kobiety po ciąży, u których brzuch ni wygląda już tak atrakcyjnie, jak przed porodem. Zabieg pomoże usunąć nadmiar naciągniętej skóry oraz przywrócić dawną formę mięśniom.

Aleksandra Wiktor

PODZIEL SIĘ: