Rola laparoskopii w modelowaniu sylwetki

Rola laparoskopii w modelowaniu sylwetki

Otyłość jest chorobą, którą należy leczyć, często także operacyjnie. Innowacyjna metoda jaką jest laparoskopia pozwala na uzyskanie jeszcze lepszych efektów. Zbyt duża waga może być powodem nie tylko kompleksów, ale również prowadzić do poważnych schorzeń.

Otyłość, zwłaszcza ta patologiczna, prowadzi do cukrzycy, zaburzeń pracy serca i krążenia, chorób zwyrodnieniowych kości i stawów. Dodatkowo, zwiększa ona ryzyko występowania nowotworów. Obecnie skutecznym jest leczenie operacyjne, które polega na zmniejszeniu żołądka poprzez wstawienie specjalnej obręczy czy założeniu klipsów.

Gastroplastyka a laparoskopia

Gastroskopia jest bardzo popularną i skuteczną metodą walki z otyłością. Dzięki zabiegowi pokarm przetwarzany jest dłużej oraz dokładniej. Również ilości przyjmowanego wcześniej pokarmu znacznie maleją. Lekarze chętnie wykonują zabieg metodą laparoskopii – polega ona na wprowadzeniu przez otwór, np. pępek specjalnej sondy, która następnie przekazuje obraz wnętrza brzucha. Dzięki temu nie ma konieczności robienia obszernych nacięć, bowiem chirurgowi wystarczą dwa małe otwory do wprowadzenia specjalnych narzędzi.

Aleksandra Wiktor

PODZIEL SIĘ: