Abdominoplastyka – fakty i mity

Abdominoplastyka – fakty i mity

Zabieg pełnej plastyki brzucha może być jedynym sposobem na uzyskanie ładnej, wymodelowanej i szczupłej sylwetki. Abdominoplastyka cieszy się ogromną popularnością wśród sławnych osób, które pragną zrzucić zbędne kilogramy.

Polega na pozbyciu się tkanki tłuszczowej i takim wymodelowaniu brzucha, żeby ten wyglądał możliwie najbardziej atrakcyjnie. Wokół plastyki brzucha urosło wiele tez, faktów i mitów, które niekoniecznie mają przełożenie w rzeczywistości.

Mity

Nieprawdą jest, że abdominoplastyka jest sposobem na szybkie zrzucenie wagi. Jest to ratunek dla osób, które po zastosowaniu diety i ćwiczeń wciąż nie mogą pozbyć się tkanki tłuszczowej z okolic brzucha, lub został im nieładny fałd skórny w tym miejscu. Zabieg nie zastąpi diety i treningów.

Fakty

Prawdą jest natomiast, ze abdominoplastyka pomoże w wymodelowaniu mięśni brzucha, które szczelnie otulone tkanką tłuszczową nie miały możliwości prawidłowego rozwoju i mogły, np. osłabnąć. Należy też pamiętać, że zabieg jest mocno inwazyjny i wiąże się z bardzo długim okresem rekonwalescencji. Jest to jeden z najbardziej skomplikowanych zabiegów chirurgicznych.

Aleksandra Wiktor

PODZIEL SIĘ: