Ubranie uciskowe – dlaczego warto je nosić?

Coraz więcej kobiet decyduje się na plastyczną korekcję niedoskonałości własnego ciała. Po takich zabiegach w okresie rekonwalescencji zalecane jest używanie  ubrań uciskowych. Ważne jest to, aby dobrze dobrać takie ubranie do własnej osoby.

Dlaczego potrzebne ubranie uciskowe? Jest wiele zabiegów z dziedziny medycyny estetycznej, które w czasie rekonwalescencji wymagają użycia różnego rodzaju ubrań uciskowych. Najczęściej taką odzież proponuje się po zabiegach abdominoplastyki (plastyka brzucha ). Jest to zabieg operacyjny polegający na usunięciu nadmiernej ilości skóry oraz tłuszczu z podbrzusza lub śródbrzusza. Dobrze przeprowadzony zabieg w znaczący sposób poprawia wygląd brzucha. Jedynym mankamentem jest trwała blizna, która pozostaje po tej operacji. Aby wygląd brzucha po abdominoplastyce był na trwałe  poprawiony i ładny, to okres rekonwalescencji musi być ściśle przestrzegany. Oprócz zalecanych kremów i maści niezbędne jest noszenie ubrań  uciskowych. Przyczyniają się one do tego, że skóra się nie rozciąga i efekty zabiegu pozostają na stałe.

Właściwy dobór uciskowych ubrań. Przede wszystkim odzież uciskowa powinna być odpowiednio dobrana do rozmiarów ciała.  Przy zakupie takich ubrań koniecznie należy czytać etykietę, aby wybrać odpowiednie ubranie. Materiał na takie ubranie powinien być elastyczny i rozciągać się we wszystkich kierunkach, a ponadto winien dokładnie dopasować się do nierówności autonomicznych naszego ciała. Odzież uciskowa musi być tak dobrana, aby łagodnie uciskała nasze ciało i właściwie modelowała miejsce pooperacyjne. Należy również zwrócić uwagę na to, aby te ubrania łatwo się ubierały i nie sprawiały trudności przy ich zdejmowaniu.

Zalety ubrań uciskowych. Ubrania uciskowe powinny rozwiązywać problemy związane z modelowaniem ciała po zabiegu. Głównymi zaletami tego typu ubrań jest:

  • zapobieganie powstawanie obrzęków
  • zapobieganie powstawaniu luźnej skóry
  • właściwe modelowanie sylwetki
  • zapobieganie powstawania siniaków
  • lepsza rekonwalescencja pozabiegowa
  • zapobieganie powstawania blizn
  • poprawa jakości skóry
  • zabezpieczenie przed komplikacjami  zakrzepowo- zatorowymi

Zaleca się noszenie ubrań uciskowych  do czterech tygodni po zabiegu, a w szczególnych wypadkach   nawet do sześciu miesięcy. Aby ubranie uciskowe dobrze nam służyło, to należy właściwie o nie dbać. Prać powinno się tylko ręcznie w niewielkiej ilości detergentów. Nie należy tych ubrań suszyć na słońcu. Jeżeli używamy kremy lub maści, to powinniśmy poczekać aby one dobrze zostały wchłonięte przez skórę, zanim ubierzemy ubranie uciskowe. Gdy będziemy ściśle przestrzegać zaleceń producenta, dotyczących ubrań uciskowych, to na pewno przez cały okres rekonwalescencji będą nam one dobrze służyły, a efekty pozabiegowe sprawią, że nasz wygląd i samopoczucie poprawią się znacząco.

TAGI: Ubranie uciskowe, abdominoplastyka, rekonwalescencja, dlaczego stosować ubrania uciskowe, zalety ubrań uciskowych, właściwe postepowanie, kremy, maście

PODZIEL SIĘ: