Liposukcja ze skalpelem i bez

Medycyna estetyczna jest już w stanie spełnić marzenia wielu kobiet o tym, by niechciany tłuszcz przenieść z jednego miejsca w ciele w inne. Nie potrzebna jest operacja plastyczna i nie potrzebne są implanty silikonowe.

Przygotowanie do zabiegu

Do zabiegu liposukcji mogą przystąpić osoby dorosłe i ogólnie zdrowe. Przed zabiegiem należy zrobić niezbędne badania, które dopuszczą lub nie do wykonania liposukcji. Zwyczajowo lekarze zlecają wykonanie badań laboratoryjnych biochemicznych takich jak:

  • grupa krwi
  • cukier w surowicy
  • morfologia
  • układ krzepnięcia
  • poziom kreatyniny
  • antygen Hbs
  • EKG
  • RTG klatki piersiowej
  • OB.

Jeżeli pacjent jest osobą palącą, to zalecane jest odstawienie papierosów na okres dwóch tygodni przed zabiegiem. Lekarz prowadzący poinformuje nas jakie choroby wykluczają poddaniu się liposukcji. Należą do nich : zaburzenia rytmu serca i krzepnięcia, duszności, miażdżyca, padaczka, nowotwory oraz ropne zmiany na skórze.

Przebieg zabiegu liposukcji

Jeżeli lekarz dopuści nas do zabiegu, to możemy udać się do wybranej kliniki medycyny estetycznej i poddać się liposukcji z udziałem skalpela lub całkowicie nieinwazyjnej.  Głównym zadaniem takiego zabiegu jest pozbycie się nadmiaru tłuszczu z okolic brzucha i o ile jest to potrzebne wszczepienie go do biustu. Jedną z metod liposukcji bez użycia skalpela jest wykorzystanie ultradźwięków do rozbicia tłuszczu na brzuchu.  W pierwszym etapie tłuszcz zostaje zamieniony w emulsję. W kolejnym etapie za pomocą kaniuli ( specjalnego wenflonu ) emulsja ta jest odsysana. Część odessanego tłuszczu może być wykorzystana do powiększenia własnego biustu. Zaletą takiej metody jest to, że przeszczepiony materiał jest całkowicie naturalny i zawiera swoje własne komórki ciała.

Zalety liposukcji

Najważniejszą korzyścią   zabiegu liposukcji jest jednoczesne pozbycie się nadmiaru tłuszczu z brzucha i powiększenie swojego biustu o co najmniej jeden rozmiar. Ponadto raz usunięta tkanka tłuszczowa ponownie się nie odrodzi. Po takim zabiegu wzmacnia się także psychika pacjentki. Nabiera ona pewności siebie i lepiej czuje się w otoczeniu. Zatem jeśli nie ma przeciwskazań, to zabieg liposukcji jest jak najbardziej wskazany.

PODZIEL SIĘ: