Czy zabieg liposukcji boli?

Wiele kobiet marzy o idealnej figurze i jest w stanie wiele zrobić, aby ten cel się ziścił. Często zaczynają od stosowania się do diety, ale zazwyczaj nie przynosi to spodziewanych rezultatów. Wtedy z pomocą przychodzi medycyna estetyczna proponując różnego rodzaju zabiegi.

 Czy zabieg liposukcji musi boleć?

 Te osoby, które zdecydowały się na zabieg liposukcji starają się dowiedzieć o nim jak najwięcej. Często pada pytanie czy to boli? Wszystko zależy od metody i sposobu wykonania takiego zabiegu. Typowy zabieg liposukcji polega na tym, że przez małe nacięcie wprowadza się kaniulę ( specjalny wenflon, igłę ) głęboko pod skórę   w okolicę tkanki tłuszczowej. Kaniula podłączona jest do urządzeń, które wytwarzają podciśnienie, dzięki czemu odsysają nadmiar tłuszczu. Operacje takie wykonuje się w pełnej narkozie lub znieczuleniu miejscowym. To powoduje, że podczas zabiegu nic nie odczuwamy. Niestety, same niewielkie nacięcia zrobione po to, aby wprowadzić kaniulę muszą się goić przez wiele dni. To małe nacięcie skalpelem może nas boleć już po samym zabiegu. Zazwyczaj dolegliwości przechodzą po pierwszym tygodniu rekonwalescencji. W Polsce do dyspozycji pacjentów medycyna wykorzystuje osiem metod inwazyjnych liposukcji. Bardzo dobrą wiadomością jest to, iż liposukcja jest zabiegiem, który w sposób skuteczny i nieodwracalny    pozwala na pozbycie się dość dużej ilości tłuszczu. Jednorazowo można pozbyć się około sześciu kilogramów tłuszczu wraz z krwią i płynami ustrojowymi.

Bezbolesne i bezinwazyjne metody liposukcji

Pacjenci, którzy chcieli by poddać się zabiegowi liposukcji bez zbędnego bólu mają możliwość skorzystania z bezbolesnej liposukcji kawitacyjnej. Jest to metoda w której wykorzystuje się ultradźwięki do rozpuszczenia tłuszczu. Skalpel w tym wypadku jest zbędny, a wiec nie ma żadnych nacięć. Korzystając z tego zabiegu  można wymodelować swoje ciało, pozbywając się tłuszczu z miejsc, które naszym zdaniem są zbyt krągłe. Zaletą liposukcji kawitacyjnej ultradźwiękami jest to, że nie jest wymagana rekonwalescencja. Kolejnymi zaletami są: ujędrnienie skóry, zwiększenie elastyczności ciała, redukcja cellulitu, stymulacja krążenia oraz pobudzenie procesów metabolicznych  człowieka. Do tego aby bezboleśnie pozbyć się niechcianego tłuszczu, coraz częściej wykorzystuje się działanie laseru. Lasery rozgrzewają strefę tkanki tłuszczowej powodując jej rozpuszczenie i wydalenie z organizmu. Długość światła jest tak dobrana, że nie powoduje bólu i  nie uszkadza tkanek nerwowych oraz nie narusza osocza krwi. Oprócz zabiegów liposukcji na polskim rynku oferuje się pokrewne metody bezbolesne i nieinwazyjne, pozbycia się tłuszczu. Należą do nich: lipoliza  laserowa, terapia światłem podczerwonym i lampami LED oraz metoda intralinoterapii.

Niezależnie jakiej metody pozbycia się nadmiaru tłuszczu użyjemy, to na pewno poprawi nam ten zabieg sylwetkę oraz samoocenę. Marzenia o ładnej figurze wreszcie mogą się nam ziścić, bez zbędnego bólu i ingerencji skalpela.

PODZIEL SIĘ: