Jak pas uciskowy po abdominoplastyce

Medycyna estetyczna oferuje szerokie możliwości  poprawy wyglądu swojej osoby. Coraz więcej osób korzysta z zabiegów abdominoplastyki. Po takiej operacji konieczna jest rekonwalescencja w której wykorzystuje się ubrania uciskowe.

Zabieg abdominoplastyki.

Zabieg operacyjny polega na usunięciu nadmiaru tłuszczu, a co za tym idzie również nadmiaru skóry z brzucha i jego okolic.  Dobrze przeprowadzona abdominoplastyka poprawia w znaczący sposób wygląd brzucha. Jedyną niekorzystną cechą tego zabiegu jest widoczna blizna.  Korzyści jest jednak o wiele więcej. Poprawa wyglądu sylwetki, pozbycie się nadmiaru tłuszczu, sprawiają, że nie tylko lepiej się czujemy, ale i korzystnie wpływa to na naszą samoocenę. Aby zachować po zabiegu pożądany wygląd brzucha, należy ściśle przestrzegać nakazów dotyczących rekonwalescencji.

Rekonwalescencja po zabiegu.

 Dokładne dostosowanie zaleceń lekarskich w okresie rekonwalescencji pomoże w właściwy sposób zachować prawidłową sylwetkę brzucha. Lekarze zalecają aby pacjenci stosowali odpowiednie kremy i maści do smarowania okolic brzucha. Od samego początku należy zakładać ubranie uciskowe – pas uciskowy. Bardzo ważne jest aby dokładnie dobrać rozmiar pasu uciskowego do swoich potrzeb. Nie powinien on być ani zbyt luźny, ani zbyt obcisły. Należy przy zakupie takiego ubrania dokładnie czytać metki. Najlepiej jak taki pas jest zrobiony z naturalnych materiałów splecionych wielowarstwowo.  Należy również zwrócić uwagę na to, aby takie ubrania łatwo się ubierały i nie sprawiały trudności przy ich zdejmowaniu. Aby takie ubranie uciskowe długo służyło należy prać je ręcznie i suszyć w domu, aby unikać promieni słonecznych.

Zalety pasów uciskowych.

Pasy uciskowe prawidłowo użytkowane mogą służyć przez cały okres rekonwalescencji. Zakłada się je po to aby właściwie modelować ciało osoby po zabiegu abdominoplastyki. Należy je nosić tak długo jak wyznaczył to lekarz medycyny estetycznej. Zazwyczaj nosi się je prze cztery tygodnie po operacji. Bywa jednak tak, że lekarz przedłuży ten okres nawet do sześciu miesięcy. Ubranie uciskowe należy nosić przez cały dzień. Głównymi zaletami tych ubrań jest to że :

  • zapobiegają powstawaniu obrzęków pooperacyjnych
  • zapobiegają powstawaniu siniaków i blizn
  • zabezpieczają przed powikłaniami zakrzepowo – zatorowymi
  • zapobiega deformacji sylwetki brzucha i poprawia wygląd skóry

Jeżeli osoby noszące takie pasy uciskowe przez cały okres rekonwalescencji będą dokładnie stosować się do zaleceń lekarskich, to spodziewany efekt zabiegu abdominoplastyki będzie na trwałe widoczny. Zabieg ten wpłynie także na poprawę samopoczucia i samooceny pacjenta.

PODZIEL SIĘ: