Jak przywrócić ciału właściwe proporcje?

Idealna sylwetka to marzenie wielu osób na całym świecie. Niestety z wiekiem nasz metabolizm zwalnia, mniej się poruszamy i zaczynamy tyć. Jeżeli nadwaga jest niewielka, to jeszcze nic złego, ale gdy już jesteśmy otyli, to nie tylko źle wyglądamy, ale narażamy siebie na wiele różnych chorób.

Czy dieta i ćwiczenia wystarczą?

Jeżeli postanowimy sobie, iż zaczynamy  prowadzić tak zwany zdrowy styl życia, to oczywiście bardzo dobrze. Najczęściej wiąże się to z katowaniem siebie, którąś z wielu diet proponowanych przez kolejnych dietetyków. Na pewno ćwiczenia fizyczne, czy lekki trucht, to bardzo dobry pomysł i można go stosować nawet wtedy, gdy nie musimy się odchudzać. Zdrowa dieta wcale nie musi być uciążliwa. Jeżeli jest dobrze dobrana i urozmaicona, to nie musi być dla nas ciężarem. Pożywienie w takiej diecie najlepiej jest przygotowywać sobie samemu w domu. Korzystając z licznych barów, restauracji czy fast- foodów, na pewno nie będziemy się właściwie odżywiać. Pozostaje więc samodzielne robienie zakupów w sprawdzonych sklepach, gdzie żywność jest świeża i głównie polskiego pochodzenia. Podstawą zdrowej diety są świeże warzywa i owoce, olej rzepakowy, oliwa z oliwek, białe mięsa w tym ryby. Pożywienie przygotowujemy sobie sami, co daje gwarancję, że będzie to zdrowe. Może jednak się okazać, że spodziewane efekty nie nadchodzą i co wtedy robić.

Gdy dieta i ćwiczenia to za mało

Jeżeli dieta, i wysiłek fizyczny nie przynoszą spodziewanych efektów, lub stan zdrowia nie pozwala nam na taki wysiłek, to możemy poszukać pomocy w medycynie estetycznej. Często powodem do szukania pomocy w medycynie jest duża nadwaga i zagrożenia chorobowe z tym związane. Aby nasz stan zdrowia , a także i wygląd się poprawił, to mamy na naszym rynku do wyboru wiele zabiegów umożliwiających nam pozbycie się nadmiaru tłuszczu i poprawienia swojej sylwetki. Marzenia wielu kobiet o tym, by niechciany tłuszcz przenieść z jednego miejsca  na ciele w inne stało się obecnie rzeczywistością. Przywrócenie właściwych proporcji ciała może być przeprowadzone przy pomocy połączonych metod liposukcji i systemów wykorzystujących ,, reimplantacje”.

Metoda Lipotransferu

Metoda ta wykorzystuje do modelowania sylwetki przeniesienie autogennej tkanki tłuszczowej z miejsc, gdzie jest jej za dużo, do miejsca, gdzie jej brakuje. Z tego też powodu daje ona możliwość jednoczesnego odchudzenia niektórych partii ciała i jednoczesnego poprawienia ( np. powiększenia piersi ) wyglądu innych miejsc. Najlepszą metodą, mało inwazyjną oferowaną w licznych klinikach jest metoda BeAuLi. Wykorzystuje ona liposukcję do odsysania nadmiaru tkanki tłuszczowej i zaaplikowanie jej część do biustu. W ten sposób sylwetka kobiety jest szczuplejsza, a biust bardziej wyrazisty.

Zarówno dobrze dobrane diety jak i ćwiczenia fizyczne są znaczącym elementem w kształtowaniu prawidłowej sylwetki. Bywa jednak tak, że to wszystko nie pomaga i wtedy pomocną jest małoinwazyjna metoda liposukcji połączona z systemem reimplantacji. Kobiety, które skorzystały i z diety i z medycyny estetycznej najczęściej bywają zadowolone ze swojego wyglądu.  Poprawia się ich samopoczucie i samoocena.

PODZIEL SIĘ: