Jak przygotować się do laserowego odsysania tłuszczu?

laserowe odsysanie tłuszczu

Zabieg odsysania tłuszczu metoda laserową jest poważną operacją, dlatego należy się do niej jak najlepiej przygotować.

Przede wszystkim, żadnej liposukcji nie należy traktować jako metody na odchudzanie! Do zabiegu kwalifikują się osoby, które pomimo starań nie są w stanie pozbyć się tkanki tłuszczowej z problematycznych miejsc. Liposukcja nie jest szybkim rozwiązaniem dla nadwagi. Dlatego, przed decyzją o poddaniu się metodzie, należy dobrze zastanowić się czy faktycznie tylko metoda chirurgiczna jest w stanie pomóc.

Przygotowania

Jeśli decyzja zapadła, pierwszą rzeczą jaką trzeba zrobić jest wykonanie podstawowych badań, o jakie poprosi lekarz. Zazwyczaj większość przeciwskazań wychodzi podczas samej konsultacji, przydadzą się jednak badania krwi, na krzepliwość krwi. Ponadto, osoby palące powinny jak najszybciej odstawić papierosy – palenie jest przeciwskazaniem do zabiegu liposukcji laserowej.

Przed samym zabiegiem nie należy już nic jeść. Do kliniki powinno przyjść się na czczo, włączając w to wszelkiego rodzaju napoje. Warto bezpośrednio przed liposukcją wziąć prysznic – po samym zabiegu nie będzie to bowiem możliwe.

Aleksandra Wiktor

PODZIEL SIĘ: