Liposukcja – przeciwskazania

Odsysanie tłuszczu to szybka metoda na pozbycie się zbędnych fałdek, jednak nie dla każdego.

Liposukcja to zabieg polegający na chirurgicznym usunięciu zbędnego tłuszczu, zwłaszcza w miejscu, gdzie bardzo trudno się go pozbyć, np. na brzuchu. Przebiega on w dwóch etapach – najpierw komórki tłuszczowe traktowane są odpowiednim preparatem, który je niszczy. Następnie usuwa się je, robiąc w skórze nacięcie i odsysając specjalnie do tego stworzonym urządzeniem.

Liposukcja – dla kogo?

Tak jak przy każdym zabiegu chirurgicznym i tutaj istnieją pewne przeciwskazania. Pacjent, który poddaje się zabiegowi liposukcji powinien charakteryzować się ogólnym dobrym stanem zdrowia. Ponadto wykluczone są tu osoby chorujące na cukrzycę, z nadciśnieniem czy zaburzeniami rytmu serca. Miejscowe zapalenie skóry również uniemożliwiają wykonania zabiegu.

Należy też pamiętać, że liposukcja jest zabiegiem chirurgicznym, dlatego lekarz może zlecić wykonanie konkretnych badań. Ponadto, liposukcji nie wykonuje się w dolnej części pośladków ani na plecach. Jest to jednak idealna metoda na pozbycie się uporczywej tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha czy ramion.

PODZIEL SIĘ: