Jak przygotować się na wieczornego grilla na działce?

Jak przygotować się na wieczornego grilla na działce

Do końca lata pozostał nam niespełna miesiąc. To doskonała okazja, aby spędzać więcej czasu na działce w gronie znajomych i jeść pyszności z grilla. Trzeba jednak pamiętać, że ta forma rozrywki wymaga odpowiedniego podejścia. Jak przygotować się na wieczornego grilla na działce?

Dla każdego coś pysznego

Gdy zapraszasz gości na grilla, upewnij się, czy wszyscy jedzą mięso. Jeśli któryś jest wegetarianinem, musisz zadbać o odpowiednie smakołyki wolne od mięsa. Niektórzy lubią jeść grillowany ser pleśniowy, drudzy preferują grillowane warzywa. W sklepie można też kupić specjalne kiełbaski do grillowania, które wyprodukowano z myślą o wegetarianach. Zawierają one soję, jednak są tak dobrze przyprawione, iż nie czuć, że nie ma tam ani grama mięsa.

Kurtki do narzucenia wieczorem

Wieczorne grillowanie to świetna zabawa, jednak w tym roku letnie wieczory są dość zimne i bez kurtki ani rusz. Nie zabierając jej na działkę, łatwo można zmarznąć i przeziębić się, a przecież tego wolelibyśmy uniknąć.  Najlepiej zabrać ze sobą katanę jeansową lub ramoneskę z ekozamszu, ponieważ można je bez obaw schować w czeluściach dużej torebki. Wkładanie w ten sposób ekoskóry może natomiast skutkować jej spękaniem.

Środek na komary

Po ciepłej zimie i licznych opadach deszczu, komary rozmnażają się na potęgę. Wszędzie jest ich pełno, a ich ukąszenia są bardzo bolesne. Czasem zamieniają się w ogromne stany zapalne, które nie sposób zwalczyć inaczej, niż poprzez smarowanie maścią ze sterydami. Aby temu zapobiec, warto sięgnąć po środek przeciwko komarom np. Mugga.

Wygodne buty i ubranie

Pamiętajmy o tym, że grill na działce ma charakter nieformalny. To nie jest najlepsze miejsce do prezentowania światu swoich nowych szpilek, te łatwo mogą bowiem ulec zniszczeniu, a nasze nogi kontuzji, gdy się o coś potkniemy. Na grilla nie zakładamy też eleganckiej sukienki, ponieważ łatwo możemy ją poplamić, a siedzenie w niej jest mało komfortowe.

PODZIEL SIĘ: