Jak uporać się ze zwisającą skórą po ciąży?

Przyjście na świat dziecka jest ogromnym szczęściem. Jednak sam ciąża wywiera także destrukcyjny wpływ na organizm kobiety. Następują wtedy zmiany hormonalne,  ale i także dochodzi do rozrostu tkanek. Nadmiar tkanki tłuszczowej , rozstępów,  skóry,  cellulitu, blizn po cesarskim cięciu i licznych przebarwień jest także bagażem poporodowym.

Jak odzyskać wygląd z przed porodu?

Każda kobieta, która urodziła dziecko zmaga się z wieloma problemami związanymi z własnym wyglądem.  W czasie ciąży kobieta dla dobra dziecka znosi wiele wyrzeczeń. Nie przeszkadza jej wtedy, że przytyła, ma rozstępy, a skóra się bardzo naciągnęła. Dopiero po urodzeniu dziecka zauważa, iż należy coś zrobić z swoim ciałem. Naciągnięta skóra jest pierwszym problemem, który należałoby  rozwiązać. Jeżeli Nadmiar tłuszczu i skóry jest niewielki, to do poprawy wyglądu brzucha może wystarczyć systematyczny masaż, intensywny trening ( ćwiczenia na mięśni brzucha ) i zdrowa dieta. Gdy jednak to wszystko okaże się mało skuteczne należałoby rozważyć operacyjne usunięcie nadmiaru tłuszczu i skóry.

Za nim zdecydujemy się na operację

Może okazać się, że jeszcze za wcześnie na operacyjne usunięcie fałdów brzusznych. Oczywiście masaże i ćwiczenia fizyczne zawsze możemy wykonywać, ale jeśli to za mało, pozostaje nam jeszcze skorzystanie z bezinwazyjnych metod pozbycia się tkanki tłuszczowej. Zazwyczaj zakłady kosmetyczne, czy kliniki medycyny estetycznej polecają w takich wypadkach pewną kombinację zabiegów, które rozbijają tłuszcz za pomocą ultradźwięków i impulsów elektrycznych. Ich główna zaletą  jest bezinwazyjność. Niestety skuteczność tych zabiegów nie jest zawsze zadawalająca.

Gdy decydujemy się na operację

W sytuacji, gdy  ćwiczenia, masaże i zabiegi bezinwazyjne zawiodły, to najczęściej zaleca się kobietą abdominoplastykę , czyli operacyjne usuniecie nadmiaru tłuszczu i skóry. Operację tę przeprowadza się w całkowitej narkozie i z udziałem anestezjologa. Pacjent po takim zabiegu pozostaje w klinice zazwyczaj do czterech dni. Rekonwalescencja zaczyna się zaraz po zabiegu i normalna sprawność  można uzyskać już po dwóch tygodniach. Jednak należy pamiętać o tym,  żeby jeszcze przez kilka miesięcy zbytnio nie forsować  mięśni brzucha. Po takim zabiegu pozostają niestety ślady podobne jak po cesarskim cięciu, jednak są one o wiele  dłuższe. Zanim kobieta zdecyduje się na taki zabieg powinna taka decyzje skonsultować z lekarzem. Powinien on przeprowadzić z nią wyczerpujący wywiad na temat jej stanu zdrowia. Jeżeli znajdzie jakieś przeciwskazania do operacji, to powinien swojej pacjentce o tym powiedzieć. Jeśli takich przeciw wskazań nie ma to wystarczy, że kobieta zrobi niezbędne badania laboratoryjne i po tym może już poddać się zabiegowi.

Każda kobieta chce ładnie wyglądać, zarówno przed, w trakcie, jak i po ciąży. Niestety, gdy już urodzi, to zaistniałe zmiany w jej wyglądzie zmuszają ją do podjęcia kroków, które pozwolą przywrócić właściwy wygląd jej  brzucha. Dobrze jak zdecyduje się na takie metody poprawy swojego wyglądu, które są najbardziej skuteczne. Wtedy wróci jej dobre samopoczucie i dobra samoocena.

PODZIEL SIĘ: