Czy abdominoplastyka leczy z kompleksów?

Czy abdominoplastyka leczy z kompleksów?

Ciąża zmienia ciało kobiety. Wiele pań skarży się na obwisłą skórę. Tego typu defekty odbijają się negatywnie na samoocenie pań. Na szczęście istnieją sposoby, aby pozbyć się nadmiaru skóry z powłok brzusznych.

Zbliżające się lato mobilizuje nas do pracy nad sylwetką. Każda kobieta pragnie wyglądać atrakcyjnie w stroju kąpielowym. W związku z tym przystępujemy do intensywnych ćwiczeń i zmieniamy dotychczasową dietę. Choć tradycyjne rozwiązania pozwalają pozbyć się zbędnych kilogramów, często pozostawiają wiszące płaty skórne, które wyglądają nieestetycznie.

Abdominoplastyka – usuwanie zwisającej skóry

Osobom, które pragną pozbyć się niechcianych fałdów, z pomocą przychodzi chirurgia plastyczna. Abdominoplastyka pozwala pozbyć się nadmiaru skóry z tylnych i środkowych części brzucha. Za sprawą zabiegu sylwetka odzyskuje prawidłowe proporcje. W związku z tym, iż operacja likwiduje problem, znika przyczyna kompleksów.

Defekty estetyczne źródłem kompleksów

Wprawdzie niektórzy postrzegają obwisłą skórę jako błahostkę, ale drobne defekty estetyczne nierzadko odbierają nam radość życia. Osoba, która boryka się z tym problemem, niechętnie korzysta z basenów, rzadziej uprawia seks itp.

Wpływ ciąży na wygląd ciała

Zmiany, jakie dokonują się w organizmie kobiety podczas ciąży wpływają negatywnie na jej samoocenę. Rozciągnięte powłoki brzuszne można ukryć pod luźnym ubraniem, ale nie sposób zapomnieć o ich istnieniu. Wiele pań wstydzi się swojego ciała i niechętnie pokazuje je mężowi. Nie brakuje par, które uprawiają seks po ciemku. Zapewnienia partnera, iż zwisająca skóra mu nie przeszkadza, rzadko trafiają na podatny grunt.

Przed podjęciem decyzji o zabiegu, warto rozważyć wszystkie „za” i „przeciw”. Każda operacja jest obciążona ryzykiem. Nawet najlepszy chirurg nie może nam zagwarantować, że podczas zabiegu nie pojawią się komplikacje.

 

PODZIEL SIĘ: