Jak wybrać lekarza, który przeprowadzi abdominoplastykę?

Jak wybrać lekarza, który przeprowadzi abdominoplastykę?

Zabieg plastyki brzucha jest bardzo inwazyjny i może wiązać się z różnymi komplikacjami. Warto więc wybrać jak najlepszą klinikę, by mieć gwarancję sukcesu. Pełna plastyka brzucha to zabieg operacyjny. Dla chorego wiąże się nie tylko z przygotowaniami, ale i z okresem pewnej rekonwalescencji.

Jest to operacja, która ma efekty wielowymiarowe. Dobrze wykonana sprawia, że brzuch wygląda ładnie, szczupło i przede wszystkim naturalnie. Aby było to możliwe, operację powinien przeprowadzać jak najbardziej kompetentny chirurg.

Ważne – opinie

Większość klinik oferujących pełną plastykę brzucha reklamuje swoje zabiegi, np. w Internecie. Skąd jednak pewność, że są skuteczne? Najlepszą ocenę są w stanie wystawić osoby, które z takiej oferty skorzystały. Przed wybraniem się do lekarza, warto najpierw wypytać, np. znajomych, którzy poddawali się operacjom. Jeśli nie, Internet jest skarbnicą wiedzy – na wielu forach można wyczytać opinie osób, które korzystały z usług danej kliniki/chirurga plastycznego.

Podczas wizyty warto również wypytać lekarza o to, czy podobne operacje już wykonywał i zapytać o efekty. Klienci powinni zwracać również uwagę na podejście chirurga do chorego. Powinien on skupiać całą uwagę na pacjencie, dokładnie wypytać o pożądane efekty, a następnie o wszelkie choroby, dolegliwości, alergie. Konieczne jest też zlecenie odpowiednich badań!

Aleksandra Wiktor

PODZIEL SIĘ: