Kiedy plastyka brzucha jest konieczna?

Kiedy plastyka brzucha jest konieczna

Plastyka brzucha to operacja, zatem dosyć poważna ingerencja w ciało człowieka. Decyzji o zabiegu nie powinno podejmować się pod wpływem chwili. Jednak czasem taka operacja bywa niezbędna. Kiedy plastyka brzucha jest konieczna?

Epidemia otyłości

XXI wiek to czas zmagań z chorobliwą otyłością. Z roku na rok przybywa osób dotkniętych tym problemem. Co gorsza, otyłość stanowi zmorę coraz większej liczby polskich dzieci. Do niedawna z nadwagą borykali się głównie Amerykanie. Jednak od pewnego czasu ten niepokojący trend dotarł także do społeczeństw zachodniej Europy. Odpowiedzialność za zaistniały stan rzeczy ponosi siedzący tryb życia. Dzięki rozwojowi nowych technologii coraz więcej osób pracuje przed ekranem komputera. Samochody stały się stosunkowo tanie i łatwo dostępne, dlatego też dojeżdżamy nimi do biura. W rezultacie ruszamy się bardzo mało. Uprawianie sportu dla większości z nas kończy się wraz z obowiązkowym wuefem, który trzeba zaliczyć na studiach.

Podaż kalorii dostosuj do swojego trybu życia

Gdybyśmy zmniejszyli podaż kalorii i dopasowali ją do swojej aktywności, uniknęlibyśmy nadwagi.  Niestety, jemy nie tylko tak, jak byśmy prowadzili aktywny tryb życia, ale też znacznie więcej. Wiele osób  każdego dnia przekracza magiczną granicę 2000 kcal. Nic dziwnego, w końcu mamy ułatwiony dostęp do smacznych, aczkolwiek wysokokalorycznych potraw. Wystarczy odwiedzić pierwsze lepsze centrum handlowe, w którym mamy zatrzęsienie tanich fast foodów. Do tego dochodzą słodycze w przystępnej cenie.

Zespół supersmakosza

Otyłości sprzyja też zespół supersmakosza. Pojawia się on u osób, które mają zbyt dużą ilość receptorów smakowych w jamie ustnej. W rezultacie odbierają one smak słodki jako niezwykle atrakcyjny. Natomiast warzywa, które są zdrowe, ich kubki smakowe klasyfikują jako niezwykle nieprzyjemne, bo gorzkie. Przed wiekami zespół supersmakosza zwiększał szanse na przetrwanie. Osoby, które miały więcej receptorów smaku, unikały gorzkich potraw, które mogły być potencjalnie trujące. Jednocześnie spożywały słodkie dania, które dostarczały im energii niezbędnej do przetrwania.

Dieta niskokaloryczna

Dziś to walki z otyłością podchodzi się wielotorowo. Po pierwsze, osoba dotknięta chorobliwą postacią nadwagi przechodzi na dietę o obniżonej kaloryczności. Do tego zachęca się ją do uprawiania sportu. Jednak aktywność fizyczna i zdrowe nawyki żywieniowe to czasem za mało. Konieczne staje się odsysanie tłuszczu. Po tym zabiegu skóra staje się obwisła, mamy do czynienia z jej wyraźnym nadmiarem. W takiej sytuacji plastyka brzucha nie jest żadną fanaberią, lecz koniecznością. Operacja ta pozwala wyciąć nadmiar skóry i naciągnąć ją tak, aby osoba po odsysaniu tłuszczu mogła normalnie funkcjonować. Plastyka brzucha w jej przypadku jest niezbędna, ponieważ organizm nie jest w stanie natychmiastowo obkurczyć skóry do takich rozmiarów, aby jej nadmiar nie zwisał u pacjenta, utrudniają poruszanie.

Kiedy konieczna jest plastyka brzucha?

Plastyka brzucha jest zabiegiem operacyjnym, dlatego po jego przeprowadzeniu trzeba odczekać kilka tygodni, zanim powróci się do pewnej aktywności zawodowej i towarzyskiej. Rekonwalescencja jest koniecznością, ponieważ rany muszą się zagoić. Wszelkie operacje na powłokach brzusznych niosą ze sobą też ryzyko nadkażeń bakteryjnych, dlatego rany po zabiegu należy przecierać specjalnymi środkami przepisanymi przez lekarza. Plastyka brzucha i odsysanie tłuszczu nie rozwiązuje problemu otyłości. Osoba nią dotknięta musi nadal przestrzegać diety i regularnie uprawiać sport. W przeciwnym przypadku bardzo szybko powróci do dawnej masy ciała.

PODZIEL SIĘ: