Wskazania do operacyjnego usuwania tkanki tłuszczowej

   Na pewno, każda osoba otyła lub z nadwagą chciałaby mieć szczupłą i smukłą sylwetkę. Często bywa, że ci którzy obecnie mają problemy z nadwagą pamiętają nie tak odległe czasy, gdy byli szczupli. Wie z tych osób chciałoby wrócić do swej poprzedniej wagi i zaczyna rożnego rodzaju walkę z nadwagą.

Dla kogo operacyjne usuwanie tłuszczu?

Jeżeli już wszystkie diety zawiodły, to można skorzystać z licznych zabiegów, które w sposób skuteczny i nieodwracalny pozwalają na pozbycie się nadmiaru tłuszczu.  Takie zabiegi można polecić osobom bardzo otyłym, które już próbowały w różny sposób pozbyć się nadwagi, a także tym, które nabyły się nadwagi podczas długotrwałego leczenia ( np. leczenie sterydami ). Żyjąc z dużą otyłością przez dłuższy czas narażamy swój organizm na liczne dolegliwości i choroby. Nasze stawy,  kości i kręgosłup muszą długi czas dźwigać duże ciężary, przez co narażone są na liczne zwyrodnienia. Nadwaga sprzyja także takim chorobom jak: cukrzyca, nadciśnienie, miażdżyca, żylaki oraz licznym dolegliwością sercowym. W takich wypadkach lekarze zalecają pozbycie się nadwagi poprzez operacyjne usunięcie tłuszczu. Zabiegi usuwania tłuszczu zalecane są także tym matką, które już skończyły karmienie piersią i mają w okolicy brzucha fałdy tłuszczu powstałe w wyniku ciąży.  Na naszym rynku medycyny estetycznej jest wiele metod pozbycia się nadmiaru tkanki tłuszczowej z organizmu. Aby wiedzieć jaką metodę wybrać należy tą decyzję skonsultować z lekarzem.

Różne metody redukcji tkanki tłuszczowej

 Są liczne zalecenia aby poddać się zabiegowi liposukcji – czy to zdrowotne, czy estetyczne, ale jest także wiele przeciwwskazań do tego aby nie wykonywać tego rodzaju zabiegów. Nie zaleca się tego typu zabiegów osobom chorującym na cukrzycę, na nadciśnienie tętnicze , mające zaburzenia krzepnięcia krwi, duszności, żylaki, miażdżycę,  zaburzenia rytmu serca, zmiany ropne skórne. Dla tych, którzy mogą skorzystać z operacyjnej redukcji nadmiaru tłuszczu jest wiele wypróbowanych metod sprawdzonych na rynku polskim. Pacjent ma do wyboru osiem metod liposukcji  oraz  kilka innych pokrewnych także sprawdzonych na rynku medycyny estetycznej. To jaką metodę  wybierze zależy od konsultacji lekarskiej oraz od zasobności portfela, ponieważ wszystkie takie zabiegi są całkowicie odpłatne. Zabiegi odsysania tłuszczu w sposób skuteczny i nieodwracalny pozwalają na pozbycie się nadmiaru tej zbędnej tkanki. Jeżeli taki zabieg przebiegł bezproblemowo to spodziewany pozytywny efekt odczujemy już po miesiącu. Da nam to lepszy komfort życia, pomoże w powrocie do pracy, wzmocni swoją samoocenę. A zadowolony klient, to najlepsza reklama dla każdej kliniki wykonującej tego typu zabiegi.

PODZIEL SIĘ: