Regeneracja zmęczonej skóry

Regeneracja zmęczonej skóry
camille brodard z Unsplash

Czy wiecie, że skóra to najwierniejszy organ w naszym ciele. Skóra jest niezwykła chroni nasze organy wewnętrzne przed czynnikami zewnętrznymi. Skóra ma też ogromną zdolność do ciągłej regeneracji. Niestety nasze ciało z biegiem czasu starzeje się, pojawiają się przebarwienia i zmarszczki. Na szczecie możemy spowolnić te procesy – szczegółowe informacje: https://www.neutrogena.com.pl/bad-piekna/pielegnacja-ciala/

Regeneracja skóry, krok po kroku…

Niewątpliwie promieniowanie promieniowanie słoneczne odpowiada za ogromną ilość zmian skórnych związanych z procesem starzenia. Spada ilość kolagenu w skórze, która przez to staje się mniej sprężysta. Pojawiają się pierwsze zmarszczki. Dlatego tak ważna jest ochrona naszej skóry przed promieniowaniem UV. Stosujmy kremy z filtrem nie tylko latem, zimą promieniowanie też może być intensywne. Zwłaszcza jeśli mamy do czynienia ze śnieżną zimą…

Ważna jest też codzienna pielęgnacja ciała. Do mycia używajmy kosmetyków, które mają odpowiednie pH. Długie i gorące kąpiele nie służą naszej skórze. Na co dzień wybierajmy szybkie, niezbyt gorące prysznice.

Nie bójmy się złuszczania naskórka. Regularnie wykonujmy peeling. Jeżeli mamy delikatną skórę i boimy się podrażnień możemy zdecydować się na peeling enzymatyczny. Ten kosmetyk ma o wiele łagodniejsze działanie.

Dobrze umyta i złuszczona skóra jest gotowa na nawilżenie. Na sklepowych półkach znajdziemy wiele preparatów, które man w tym pomogą. Mleczka, oliwki czy masła do ciała. Dobierzmy produkt odpowiedni do typu naszej skóry. Kosmetyk nawilżający powinniśmy nakładać po każdej kąpieli czy prysznicu.

Tekst partnera

PODZIEL SIĘ: