Rwa kulszowa

Rwa kulszowa
Usman Yousaf z Unsplash

Jeśli jesteśmy osobami aktywnymi zawodowo, to istnieje duże prawdopodobieństwo wystąpienia u nas bólu pleców o różnym nasileniu. Oczywiście bardzo często na takie fizyczne bóle cierpią, osoby, które z racji wykonywanego zajęcia prowadzą siedzący tryb życia. Z kolei osoby pracujące fizycznie, narzekają na podobne bóle w momencie, gdy dochodzi do przeciążenia kręgosłupa. Jednak brak aktywności fizycznej czy nawet zdrowego trybu odżywiania się, ostatecznie także prowadzi do wystąpienia wspomnianych bólów.

Jak chronić kręgosłup

 Zwłaszcza otyłość jest tutaj naszym największym wrogiem, z którym musimy się w odpowiedni sposób zmierzyć. Jeśli bóle są naprawdę częste, to dobrze jest skorzystać z pomocy lekarza, który na początku na pewno zaleci nam odpowiednie ćwiczenia mające pomóc nam wzmocnić mięśnie pleców. Jeśli w odpowiedni sposób zadbamy o plecy, to z pewnością kontuzje, będą zdarzać się o wiele rzadziej. Warto więc mimo wszystko postawić na odpowiedni sposób diagnostyki i leczenia w przypadku nawet niewielkich problemów z plecami. Najniebezpieczniejszym stanem sygnalizującym chorobę jest rwa kulszowa. Jest to bardzo silny ból pojawiający się bezpośrednio z lędźwi, który promieniuje i schodzi w dół całego tułowia. Rwa kulszowa uciska bardzo mocno na nerw, przez co wywołuje ogromny ból pleców, co faktycznie jest odczuwalne, nawet podczas siedzenia. Na pewno w takim sytuacjach najważniejsze są ćwiczenia. Pozwalają one przede wszystkim zmniejszyć intensywność bólu, a co za tym idzie, możemy o wiele lepiej funkcjonować na co dzień. Jeśli chcemy popracować nad wytrzymałością kręgosłupa, jak i samych pleców, to możemy wykorzystać do tego pływanie. Oczywiście to tylko środki zaradcze, ponieważ jeśli nie użyjemy https://bodymove.pl/rehabilitacja-warszawa/ , nie będziemy w stanie rozwiązać problemu do samego końca. Warto więc mimo wszystko wykorzystać kilka różnych rodzajów ćwiczeń, które pozwalają nam przede wszystkim na rozciągnięcie odpowiednich partii mięśni. Ból kręgosłupa może pojawić się nagle bez jakiś wcześniejszych ostrzeżeń. Warto mieć na uwadze, że ból ten może być spowodowany przez wiele różnych czynników. Dlatego też nie możemy w żaden sposób wykluczyć określonego czynnika, ponieważ problem może dopiero się rozwijać. Właśnie dlatego odpowiednie prześwietlenie pleców, pozwoli nam poznać ich stan zdrowia i ewentualnie wykryć wszystkie zmiany zwyrodnieniowe, jeśli faktycznie do takich doszło.

Trening pomoże w rehabilitacji

 Wszystkie treningi, jakie wykonamy, mają nam przede wszystkim pomóc w odciążeniu pleców w taki sposób, aby doprowadzić do ich pełnej regeneracji. To wcale nie jest takie proste zadanie, zwłaszcza jeśli odczuwamy dyskomfort przez problemy z plecami. Musimy jednak mieć świadomość, że odpowiednio rozluźnione plecy odpoczywają. To bardzo ważne, ponieważ kręgosłup nie może znajdować się cały czas w pełnym usztywnieniu. Warto również zaznaczyć, że masaż pleców pozwoli również na rozluźnienie wszystkich mięśni, co pozwoli również dać nam przyjemne ukojenie. Tak więc musimy dbać o plecy i regularnie kontaktować się z lekarzem, jeśli chcemy żyć spokojnie.

PODZIEL SIĘ: