Silikonowe mięśnie brzucha

Medycyna estetyczna pozwala już na powiększenie biustu czy dodanie objętości pośladkom. Mężczyźni z kolei mogą skorzystać z silikonowych implantów mięśni brzucha.

Obecnie ładna, umięśniona sylwetka jest w modzie. Zarówno panie, jak i panowie lubią wyjść latem na plażę, nie musząc martwić się pewnymi niedoskonałościami ciała. Ładną sylwetkę można wypracować na siłowni, uprawiając ulubiony sport, jednak nie każdy ma to czas i ochotę. Medycyna estetyczna daje możliwość cieszenia się mięśniami brzucha bez przelewania potu podczas ćwiczeń.

Jak wygląda zabieg?

Taka operacja wygląda podobnie jak w przypadku, np. implantów piersi. Nacięcie wykonuje się w okolicach pachy, następnie za pomocą endoskopu, tworzy się pod mięśniami miejsce, w którym umieszcza się odpowiednio dobrane przez lekarza implanty. Operacja przeprowadzana jest przy znieczuleniu ogólnym, a ze względu na konieczność użycia szwów wymaga pewnego okresu rekonwalescencji.

Operacja polecana jest zazwyczaj osobom, które ćwicząc na siłowni chcą uzyskać proporcje zbliżone do ideału, jednak z pewnych względów jest to niemożliwe. Koszt takiego zabiegu to kilka tysięcy złotych. Jak w przypadku każdej operacji chirurgicznej trzeba się również liczyć z ryzykiem wystąpienia powikłań.

PODZIEL SIĘ: