Skalpel, a liposukcja

Coraz więcej ludzi korzysta z dorobku medycyny estetycznej, najczęściej chcąc sobie poprawić swój wygląd, czy swoją sylwetkę. Polski rynek oferuje szeroki dostęp do licznych sprawdzonych metod pozbycia się  nadmiaru tkanki tłuszczowej z różnych części ciała.

Ze skalpelem lub bez

 Najczęściej stosowaną metodą usunięcia nadmiaru tłuszczu jest  liposukcja.  Jest to zabieg, który w  sposób skuteczny i nieodwracalny pozwala na pozbycie się tłuszczu. Liposukcja polega na tym, ze przez małe nacięcie skalpelem, wprowadza się kaniulę głęboko pod skórę w obrębie tkanki tłuszczowej, którą zamierzamy usunąć. Kaniula podłączona jest do systemu wytwarzającego podciśnienie, dzięki czemu odbywa się  zasysanie tkanki tłuszczowej i wyprowadzenie jej na zewnątrz ciała. Każdy pacjent oczekuje, iż zabieg ten pozwoli mu na pozbycie się dużych ilości tkanki tłuszczowej. Jednak jednorazowo bez szkody dla pacjenta można odessać zazwyczaj maksymalnie 6000 ccm lub 6 litrów niezależnie od stosowanej metody. W takim odessanym roztworze jest nie tylko sam tłuszcz, ale i krew i płyny ustrojowe.

Kto może skorzystać z liposukcji ?

W Polsce dostępnych jest osim metod liposukcji. Na skorzystanie z różnych metod pozbycia się nadmiaru tłuszczu, najczęściej decydują się kobiety po porodzie i po okresie karmienia, osoby z dużą nadwagą, osoby z nadwaga powstałą w wyniku choroby. Wszystkie te osoby powinny  cieszyć się dobrym zdrowiem, być dorosłym i być stabilnym emocjonalnie. Natomiast przeciwskazaniem do takich działań jest: zaburzenie rytmu serca, nadciśnienie tętnicze, zaburzenie krzepnięcia krwi, nieopanowana cukrzyca, duszności, zmiany ropne skóry, miażdżyca, niewydolność wątroby, obecność rozrusznika, nowotwory, ciąża, padaczka, osteoporoza. Każdą decyzję o chęci poddaniu się takiemu zabiegowi pozbycia się tłuszczu należy skonsultować ze swoim lekarzem, chociażby po to aby wyeliminować zagrożenia.

Zabiegi bez skalpela

  Jeżeli pacjent nie chce mieć maleńkich nacięć, to może skorzystać z nieinwazyjnej metody pozbycia się nadmiaru tłuszczu z organizmu. Może on skorzystać z bezbolesnej liposukcji kawitacyjnej ultradźwiękami, bez użycia skalpela. Metoda bardzo skuteczna, która wykorzystuje fale ultradźwiękowe do usunięcia nadmiaru tłuszczu. Jest ona na tyle bezpieczna, że usunięcie z poszczególnych partii ciała błony komórek tłuszczowych, nie powoduje uszkodzeń w obrębie tkanki łącznej, naczyń krwionośnych czy nerwowych. Zaletą liposukcji kawitacyjnej ultradźwiękami jest to, że nie trzeba korzystać ze skalpela, a pacjent nie wymaga rekonwalescencji. Poza tym zabiegi te są stosunkowo tanie, a więc konkurencyjne dla zwykłej liposukcji z użyciem skalpela i kaniuli. Ponadto ujędrniają skórę, zwiększają elastyczność ciała, modeluje odpowiednio sylwetkę, redukuje cellulit, stymuluje krążenie oraz pobudza procesy metaboliczne. Jeżeli wszystkie te powyższe zabiegi są dobrze przeprowadzone, to nie tylko poprawiają ogólny wygląd pacjenta, ale przede wszystkim poprawiają jego samopoczucie i szacunek dla samego siebie. Bez względu na to, jaką metodę wybierzemy, to pozytywny efekt zabiegu liposukcji działa pozytywnie na tych, którzy się jemu poddali.

PODZIEL SIĘ: