Zwalczanie blizn pooperacyjnych

Na pewno, każdy człowiek w ciągu całego swojego życia, nie raz doznał uszkodzenia skóry. Doszło do tego podczas zajęć sportowych, wypadków w pracy jak i wypadków drogowych. Osobną grupą uszkodzenia ciała są blizny pooperacyjne. Z biegiem lat wzrasta prawdopodobieństwo, iż każdy z nas trafi na zbieg do szpitala.    

  Jak usuwać blizny? 

 Blizny, które powstają na naszym ciele goją się u każdego człowieka inaczej. Wielkość i wygląd blizny zależy od indywidualnych cech każdej osoby ,od miejsca występowania oraz samej okoliczności jej powstania. Najmniej problemów stwarzają blizny świeże i to dlatego należy jak najprędzej rozpocząć proces gojenia i rekonwalescencji. Z licznych badań lekarskich wynika, iż pełne przekształcenie blizn trwa nawet jeden rok, a niekiedy jeszcze dłużej. O wiele trudniej pozbyć się blizn, które maja już kilka lat. Każde leczenie blizny należy rozpocząć od stosowania właściwych kremów i maści.  Dla  trudniejszych  do wyleczenia poleca się skorzystanie z terapii laserowej lub lampami LED. Zawsze zaczynamy goić rany i blizny od maści kremów i specjalnych preparatów olejowych. Zalecany jest preparat ,, Bio oil”- który zawiera cztery olejki z ziół  nagietka, lawendy, rumianku i rozmarynu. Te preparaty olejkowe skutecznie przywracają równowagę hydrolipidową skóry i wyrównują jej koloryt. Mają one także właściwości regeneracyjne, pomagają uszkodzonej skórze wytworzyć nowe komórki. Olejki te łagodzą stany zapalne, przyspieszają gojenie się blizn oraz rozjaśniają same blizny.

Zabiegi laserowe i lampami LED

 Dużym powodzeniem w medycynie estetycznej i leczeniu blizn pooperacyjnych, cieszy się zabieg laserowy. Zabiegi laserowe polegają na zastosowanie  frakcyjnego światła laserowego do tworzenia mikrokolumn skoagulowanej tkanki ( łączenie się cząstek koloidowych w większe zespoły tworzące spoista masę ), sięgającej głęboko w skórę, bez ablacji naskórka ( odparowanie naskórka ). Zabieg ten pozwala na naturalną reakcję w postaci gojenia się tkanek na bliźnie, po której ta tkanka zostaje zastąpiona nową, zdrowa tkanką. Działanie laseru w znaczący sposób poprawia wygląd tkanki bliznowej, jednocześnie chroni nowy naskórek, zwiększając komfort i bezpieczeństwo samego zabiegu. Kolejną metodą pozwalającą złagodzić skutki powstawania blizn jest zabieg światłem czerwonym, podczerwonym i lampami LED. Światłem leczono ludzi od najdawniejszych czasów, wykorzystując do tego promienie słoneczne. Obecny stan wiedzy pozwala nam rozszerzyć tą ofertę o wiele innowacyjnych metod leczenia. Wszystkie metody leczenia światłem są nieinwazyjne dla organizmu człowieka. Obecny renesans terapii światłem dzięki postępowi technologicznemu pozwala wykorzystać światło do ogólnej profilaktyki ciała, do leczenia wszystkich układów i organów, do działania przeciwbólowego i przeciwzapalnego, do fotoodmładzania i łagodzenia skutków pooperacyjnych. Zarówno światło podczerwone jak i LED- owe  głęboko wnika w skórę   powodując szybsze gojenie się ran pooperacyjnych. Niezależnie od tego z jakiej metody skorzystamy, to na pewno poprawi nam ona wygląd  blizn pooperacyjnych. Jeżeli dobrze będziemy prowadzić leczenie tych blizn to mogą być one z czasem ledwo widoczne, a nasze samopoczucie zadawalające.

PODZIEL SIĘ: