Suplementy diety na odchudzanie

suplementy diety na odchudzanie

Co roku wzrasta odsetek osób dotkniętych nadwagą. Ludzie pragną pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej. Dużą popularnością cieszą się suplementy diety na odchudzanie. Czy tego typu preparaty są bezpieczne?

Ludzie pragną pozbyć się zbędnych kilogramów bez wysiłku i wyrzeczeń. Wierzą, iż suplementy diety mogą przybliżyć ich do upragnionej sylwetki. Czy tak jest w rzeczywistości?

Suplementy diety – działanie

Suplementy diety przyśpieszają metabolizm. W związku z tym organizm spala więcej kalorii niż zazwyczaj. Warto jednak pamiętać, iż tego typu preparaty nie zastąpią ćwiczeń i zmiany nawyków żywieniowych. Niektóre osoby wychodzą z założenia, że skoro przyjmują suplementy diety, to mogą jeść hamburgery bez ograniczeń.

Preparaty z internetu

Osoby, którym zależy na spektakularnych rezultatach, często szukają pomocy w internecie. Na serwisach aukcyjnych można znaleźć wiele „cudownych” preparatów niewiadomego pochodzenia. Stanowią one poważne zagrożenie dla zdrowia i życia. W zeszłym roku media obiegła wiadomość, iż kilka kobiet zmarło wskutek przegrzania organizmu. Przyjmowały one specyfiki niewiadomego pochodzenia, które zwiększały tempo przemian metabolicznych.

Suplementy diety z apteki

Ludzie, którzy rozważają przyjmowanie suplementów diety, powinny skupić się na preparatach dostępnych w aptece. Tego typu specyfiki zostały przebadane przez instytucje zajmujące się żywieniem. Wprawdzie wprowadzenie suplementu diety do obrotu nie wymaga badań klinicznych, ale tego typu preparaty znajdują się pod kontrolą niezależnych instytucji.

Żaden suplement diety nie jest lekiem na całe zło. Nie osiągniemy spektakularnych rezultatów, jeśli nie zmienimy nawyków żywieniowych. Suplementy należy traktować jako uzupełnienie diety.

PODZIEL SIĘ: