Abdominoplastyka – przygotowanie do zabiegu

Zabieg abdominoplastyki to zabieg operacyjny, zatem przed jego wykonaniem należy poczynić pewne kroki.

Abdominoplastyka to plastyka brzucha, obejmująca usunięcie zbędnego tłuszczu i skóry z podbrzusza i śródbrzusza, a także plastykę mięśni brzucha. Jest to zabieg operacyjny wykonywany na pełnym znieczuleniu, w obecności anestezjologa. Niestety, zabieg ten pozostawia po sobie ślad w postaci widocznej blizny.

Jak przygotować się do operacji?

Przed operacją należy odpowiednio się przygotować. Już na kilka dni przed planowanym zabiegiem należy odstawić leki, oczywiście po konsultacji z lekarzem, zwłaszcza te, w których składzie występuje kwas acetylosalicylowy. Warto również zrezygnować na te kilka dni z drastycznych diet i postarać się odstawić papierosy czy inne używki, jak alkohol. Natomiast w dzień zabiegu, do kliniki czy szpitala należy przyjechać na czczo.

Zabieg wykonuje się po przebytej miesiączce. Wymaga okresu rekonwalescencji, dlatego do kilku dni po zabiegu pacjent powinien pozostać w łóżku, a przez następne dni unikać zbyt dużego wysiłku fizycznego. Bezpośrednio po wykonanej abdominoplastyce można odczuwać ból osłabienie, jednak jest to naturalna reakcja organizmu. Objawy z czasem powinny zniknąć.

PODZIEL SIĘ: